Метал часто обробляється тиском. При такій операції важливо строго дотримуватися температуру його нагрівання. Отже, потрібен електронний контроль температури. Електронний, тому що метал сильно нагрівається і контактними методами неможливо виконати таку операцію. Будуть потрібні відповідні безконтактні пристрої, які називаються пірометрами.
види пірометрів
Прилади діляться на:
• термоелектричні;
• Оптичні;
• радіаційні;
• Фотоелектричні.
Пірометри також можуть регулювати теплорежім функціонування різних нагрівальних пристроїв.
термоелектричні пристрої
Найпоширеніші прилади складаються з термопари і потенціометра / мілівольтметра. Вони мають можливість фіксації температури і її записи на певній відстані від контрольованого об'єкта.
Точність вимірів становить ± 5 ° (максимум). Якщо потрібно електронний контроль температури, що не перевищує 1100 ° С, рекомендуються моделі з хромель-алюмелеві термопарою, а в діапазоні 1100 - 1500 ° С - платино-платинородієві .
оптичні пристрої
Швидкий і періодичний температурний контроль розігрітого тіла в виробничих умовах рекомендується виконувати пірометром з зникаючою ниткою. Принцип його роботи - порівняння яскравості нитки лампи наливання з випромінюванням розпеченого тіла. Процес такий:
1. Промені розпеченого тіла, проходячи через об'єктив, потрапляють в окуляр, потім в око оператора;
2. У зоровій трубі знаходиться лампа розжарювання;
3. Її напруження нитки регулюється реостатом, включеним в ланцюг батареї;
4. Міліамперметр фіксує зміна ступеня напруження лампи.
Температура нитки буде:
• Чи не видно (зникне) на тлі тіла, вона співпаде з аналогічним показником розпеченого тіла;
• Мати вигляд темної, якщо вона менше показника розпеченого тіла.
Що стосується точності вимірювань, вони залежать від досвіду фахівця і наявності / відсутності окалини на поверхні предмета. Оптичний пірометр дозволяє виконувати виміри температур в діапазоні 700 - 1500 ° С.
радіаційні пристрої
Пірометри (ардометри) оснащені плат